5 situacijos, kuomet greita paskola yra naudinga

Nors visada svarbu atidžiai apsvarstyti savo finansinę padėtį prieš imant bet kokią paskolą, kartais greita paskola yra geriausias būdas finansuoti didelį pirkinį ar projektą, kurio negalite sau leisti iš turimų kišenėje pinigų. Tai vadinama gyvenimu – ne visada įmanoma susitaupyti viskam, o protingų žmonių patirtis rodo, jog kartais geriau įsigyti dabar ir naudotis, nei taupyti, gyventi susiveržus diržus ar su nepatogumais ir tik gerokai vėliau įsigyti norimą daiktą ar paslaugą.

Bet pirmiau, kas yra greita paskola, kurią čia minime kaip išsigelbėjimą? Greita paskola yra paskola, skirta gyventojų vartojimo poreikiams tenkinti, pavyzdžiui, įsigyti automobilį, buitinės technikos, gydytis ar ilsėtis. Greitos paskolos gavėjui nereikia įkeisti turto ar pildyti ilgos paraiškos paskolai gauti. Paskola suteikiama užpildžius trumpą formą internete, kur patvirtinama tapatybė ir iškart suteikiama paskola. Greitos paskolos suteikimo tvarka yra paprasta ir greita, tačiau tokios paskolos palūkanos paprastai būna šiek tiek didesnės nei vartojimo kredito, o suteikiama paskolos suma šiek tiek mažesnė.

Šiame straipsnyje pateikiame 5 pagrindines priežastis, dėl kurių greitos paskolos ėmimas yra pateisinamas ir dažniausiai netgi gera idėja.

#1. Paskolų sujungimas

Paskolų sujungimas, konsolidavimas ar refinansavimas  yra viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių imti paskolą. Kai kreipiatės dėl paskolos ir ją panaudojate kelioms kitoms paskoloms apmokėti, visus šiuos nesumokėtus likučius sujungiate į vieną mėnesio įmoką. Šis skolos grupavimas palengvina paskolos gražinimą, nes nereikia mokėti kelis kartus skirtingiems kreditoriams kiekvieną mėnesį. Vietoj tu, mokate vienam kreditoriui, vieną kartą per mėnesį.

Vienas iš geriausių privalumų naudojant greitą paskolą buvusioms paskoloms apmokėti yra mažesnės palūkanų normos. Naudodami mažesnius palūkanų tarifus galite sumažinti mokamų palūkanų sumą ir skolą padengti anksčiau. Paskolų apjungimas ir refinansavimas leidžia susitvarkyti paskolos gražinimo grafiką, jog šis būtų patogus.

Plačiau apie tai kas yra paskolų sujungimas ir kuo jis gali būti jums naudingas rašėme straipsnyje Kas yra paskolų sujungimas ir kuo jis naudingas?

#2. Skubus namų remontas

Namų savininkai gali pasinaudoti greita paskola norėdami atnaujinti savo būstą arba atlikti būtinus remonto darbus, pavyzdžiui, sutvarkyti santechniką ar perdaryti elektros instaliaciją, kai atsiranda rimtas gedimas, galintis sukelti daugiau bėdų, pavyzdžiui, įvykti trumpas jungimasis sukelsiantis gaisrą ar užliejami kaimynai trūkus vandens vamzdžiui.

Visada reikia įvertinti ar gedimas gali sukelti daugiau problemų jei lauksite ir taupysite. Jei taip – tuomet be abejonės, reikia kuo greičiau spręsti problemą. Pavyzdžiui, jei vėtra pažeidė stogą, laukti nėra ko – sekantis didesnis lietus permerks visą namą ir sugadins ne tik perdangas, grindis, bet ir baldus, drabužius ir visą kitą turtą. Tokiose situacijose geriausia imti greitą paskolą ir spręsti problemas.

#3. Perkraustymo išlaidos

Persikraustymas gali būti brangus. Reikia priemonių susipakuoti daiktus, reikia transporto susikrauti ir pervežti sunkius daiktus ir baldus. Jei persikraustoma į kitą miestą ar šalį – išlaidos dar padidėja. Neskaitant to, jog būsto pirkimas, pardavimas savaime sukuria papildomų išlaidų, o nuomavimosi atveju reikia atseikėti kelių mėnesių nuomos vertės depozitą. Kišenės kaip mat ištuštėja ir gali tekti imti greitą kreditą, kad padengtumėte persikraustymo išlaidas.

Iš greitos paskolos gautos lėšos gali padėti perkelti namų apyvokos daiktus iš vienos vietos į kitą, įsigyti naujų baldų naujai gyvenamajai vietai, pervežti transporto priemonę ir padengti visas papildomas išlaidas. Greitos paskolos naudojimas persikraustymo išlaidoms taip pat gali padėti išsilaikyti, jei kažkur persikeliate dar neturėdami naujo darbo.

#4. Netikėtos išlaidos

Jei ištiko staigi nelaimė, pavyzdžiui, reikia sumokėti už artimojo laidotuves, pasinaudoti greita paskola gali būti tinkamas pasirinkimas tuomet, kai nesinori daug galvoti ir veltis į sudėtingas pinigų gavimo schemas.

Netikėtos išlaidos vaistams yra dar viena dažna greitos paskolos ėmimo priežastis. Netgi rimtesniam peršalimui vaistų krepšelis kainuoja arti šimto eurų, o ką kalbėti apie rimtesnes procedūras, pavyzdžiui, dantų implantavimą, apgamų šalinimą ar kosmetinę chirurgiją. Papildomos išlaidos, tokios kaip kelionės, automobilių stovėjimas, vaistai taip pat gali būti veiksmingai finansuojami pasinaudojus greita paskola.

Nors rekomenduojama turėti santaupų krepšelį nenumatytiems atvejams, tačiau ne visiems pavyksta susitaupyti, o ir netikėtos išlaidos gali atsirasti tuomet, kai dar tik pradėjote savo taupymo planą. Taigi graužtis nereikia, galite pasiimti greitą kreditą ir padengti netikėtas išlaidas be didesnio galvos skausmo.

#5. Buitinės technikos pirkimas

Nelaimės ir gedimai gali ištikti netikėtai. Jei staiga reikia nusipirkti naują skalbimo mašiną, šaldytuvą ar kaitlentę, bet neturite lėšų, greita paskola gali padėti. Kiti dideli pirkiniai, pvz., pramogų centras ar žaidimų kompiuteris, taip pat gali kainuoti daugiau nei tai, ką turite savo banko sąskaitoje.

Greitos paskolos leidžia nedelsiant įsigyti pagrindinius buitinius prietaisus ir elektroniką, o ne laukti mėnesius, kol sutaupysite. Nors turėsite mokėti palūkanas, greita paskola ilgainiui gali sutaupyti laiko ir pinigų, nes galėsite išvengti trumpalaikių, bet brangių alternatyvų tol kol negalite įsigyti reikiamo prietaiso.

Ganėtinai sunku įsivaizduoti, ko galima imtis, jei sugedo, pavyzdžiui šaldytuvas. Gerai jei už lango žiema, galite prisiminti maisto atvėsinimo metodus, kuriuos naudojo mūsų proproseneliai – pasidėti maistą ant palangės ar laikyti balkone. Tačiau ką daryti, jei už lango liepos mėnesio karščiai ir temperatūra net dieną nenukrenta žemiau 20 laipsnių šilumos? Žinoma, tuomet reikia šaldytuvo ir padėti gali tik greita paskola.

Paskutinis pasitikrinimas – kada taupyti, kada imti paskolą?

Greita paskola tai įsipareigojimas. Bet kokią paskolą reikės gražinti ir dar su palūkanomis. Todėl visada prisiimant naujus finansinius įsipareigojimus, atsakykite sau į kelis klausimus:

  • Ar priežastis, kuriai imama paskola yra rimta?
  • Ar tai būtinybė ar užgaidos tenkinimas?
  • Ar galima palaukti ir reikiamą sumą sutaupyti?
  • Ar galima pasiskolinti be palūkanų?

Beje, jei atkreipėte dėmesį, daugelį paminėtų punktų šiame straipsnyje galima būtų sutraukti į netikėtas, avarines ir kritiškas išlaidas. Joms tiesiog būtini pinigai. Ir tokių situacijų yra daug. Todėl taupyti ir turėti taip vadinamą finansinę pagalvę yra tiesiog privaloma šiuolaikiniam žmogui. Finansų specialistai rekomenduoja būti sutaupiusiems mažiausiai 3 mėnesių atlyginimo sumą. Dar geriau 6 mėnesių atlyginimo sumą. Straipsnyje neišskyrėme atskiru punktu, tačiau juk gali būti taip, jog kažkas atsitiks tuo metu, kai neturėsite darbo. O juk ir negaunant atlyginimo išlaidos nesikeičia – maistas, drabužiai, mokesčiai. Todėl santaupos yra būtinos, nes ne visose situacijose greitas kreditas gali būti išeitis.

Kodėl svarbus taupymas ir kaip taupyti, esame aptarę straipsnyje 8 paprasti būdai, kaip sutaupyti pinigų. Šį ir daugiau naudingų straipsnių apie paskolas, finansus ir taupymą rasite mūsų tinklaraštyje.

Kodėl kreditai internetu šiais laikais taip populiarūs?

au nuo neatmenamų laikų buvo sukurta paslauga kaip paskolos, kuomet labiau pasiturintys žmonės skolindavo pinigus už tam tikrą mokestį vargingiau gyvenantiems, tam, kad jie…

skaityti

Paskolos internetu – neigiamų, o tuo pačiu ir teigiamų, bruožų analizė!

Panašu, kad tikrai būtų ganėtinai sunku rasti piliečių, kurie nei kiek nežinotų, koks pasiūlymas esą paskolos internetu, kokiomis pagrindinėmis specifikomis šis pasižymi. Vis dėlto,…

skaityti