Paskolos individualiai veiklai: naudingi finansiniai patarimai

Šiomis dienomis vis daugiau žmonių komercinio pobūdžio veiklą nusprendžia vykdyti turėdami individualios veiklos pažymą. Toks pasirinkimas padeda išvengti sudėtingesnės buhalterinės apskaitos ir kitų nepatogumų, kurie kyla veiklą vykdant įsteigus juridinį asmenį. Tačiau tais atvejais, kai prireikia paskolos individualiai veiklai, žmonės dažnai susiduria su dilema – ar jiems tikrai pavyks gauti paskolą?

Kita vertus, turbūt esate girdėję daugybę pasakojimų apie tai, kaip individualią veiklą pagal pažymą vykdantys fiziniai asmenys vėl ir vėl sulaukdavo neigiamo kreditorių atsakymo. Ir tai nėra mitas. Taip nutinka pakankamai dažnai. Todėl jei jums prireikė paskolos individualiai veiklai, būtų labai naudinga sužinoti, kokiomis priemonėmis galėtumėte padidinti savo galimybes gauti norimo dydžio paskolą.

Kaip gauti paskolą su IV pažyma

Visų pirma, jei iki šiol jūs buvote pratę piktintis dėl kreditorių priimamų sprendimų ir taikomos bendrosios tvarkos, turėtumėte suprasti, jog tai jums nepadės lengviau gauti norimą paskolą. Tam, kad padidintumėte paskolos gavimo tikimybę, turėtumėte pasitelkti keletą veiksmingų priemonių.

Mokesčius mokėkite kiekvieną mėnesį

Jei jau kurį laiką vykdote veiklą su individualios veiklos pažyma, labai tikėtina, kad mokesčius valstybei mokate vieną kartą per metus, iki kiekvienų metų gegužės 1 d. Tačiau turėtumėte žinoti, kad tai nėra vienintelis mokesčių mokėjimo būdas.

Jei mokesčius mokėsite tik kartą per metus, tai gali apsunkinti paskolos gavimo procesą, nes kreditoriai nematys, kokio dydžio pajamas jūs gaunate kiekvieną mėnesį (ypač, jei pajamos yra gaunamos ne bankiniais pervedimais). Tuo tarpu, jei pakoreguotumėte savo mokesčių mokėjimo tvarką ir VSD įmokas pradėtumėte mokėti kiekvieną mėnesį, tokiu būdu kreditoriams parodytumėte, jog gaunate nuolatines pajamas. Žinoma, jei nuspręsite VSD įmokas mokėti kiekvieną mėnesį, turite atidžiai tvarkyti savo buhalteriją, kadangi jei per klaidą jūs permokėsite, jūsų permoka jums nebus grąžinta.

Turto deklaravimas

Jei turite jums priklausančio turto, turėtumėte jį deklaruoti. Tai gali būti tiek jūsų automobilis, tiek ir nekilnojamasis turtas ar meno dirbiniai. Jei teikdami deklaracijas jūs kartu užpildysite ir papildomą formą, kurioje pateiksite informaciją apie jums priklausantį turtą, tokiu atveju kreipiantis į kreditorius atrodysite patikimesni.

Ilgalaikės sutartys su klientais

Jei vykdote individualią veiklą pagal pažymą ir jūsų komercinė veikla yra susijusi su tam tikrų paslaugų teikimu, sudarę ilgalaikes sutartis su savo klientais galėsite padidinti tikimybę sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Tokios ilgalaikės sutartys panašėja į darbo sutartis, kurias kreditoriai labai vertina. Jei jūsų sudarytose sutartyse bus nurodyta, kiek pajamų jūs gaunate per mėnesį, kokios trukmės yra sutartis ir kt., tokiu atveju tai taps papildomu garantu kreditoriams.

Asmeninė kredito istorija

Kiekvienas žmogus, kuris kreipiasi į kreditorius norėdamas gauti paskolą, turi nepamiršti apie savo asmeninę kredito istoriją, kuri visuomet vaidina labai svarbų vaidmenį. Kredito istorijoje atsispindi visi jūsų turėti ir turimi finansiniai įsipareigojimai, praleistos paskolų grąžinimo įmokos, atlikti apmokėjimai ir kita su jūsų finansine situacija susijusi informacija. Todėl jei iki šiol manėte, jog nėra nieko blogo vienos ar kitos įmokos mokėjimą nukelti keliomis dienomis vėliau, galite būti tikri, kad tai neigiamai paveikia jūsų kredito istoriją ir sumažina galimybes gauti paskolą.

Jūsų kredito istorija turi tiesioginės įtakos ir jūsų asmeniniam kredito reitingui, kuris yra bene pats svarbiausias veiksnys, į kurį atsižvelgia kiekvieni kreditoriai. Todėl prieš kreipdamiesi į kreditorius, turėtumėte pasidomėti ir savo kredito reitingu. Jei matysite, jog jis yra pernelyg žemas, turėtumėte imtis priemonių, kad jį pagerintumėte, pvz., padengdami kuo daugiau turimų finansinių įsipareigojimų, atsisakydami kredito kortelių ir kt.

Pasidomėkite paskolomis ir kreditoriais

Pradėti paskolų ir kreditorių paiešką jūs visuomet galite naudodamiesi internetu. Yra ne vienas kreditorių ir jų teikiamų paskolų palyginimo portalas, kuriuo galite pasinaudoti norėdami patogiau ir lengviau palyginti skirtingus paskolų pasiūlymus ir kreditorių taikomas sąlygas. Tokiu atveju turėtumėte atsižvelgti į paskoloms taikomą palūkanų normą, administracinius mokesčius, paskolų grąžinimo terminus, mėnesinių įmokų dydžius ir kt.

Susipažinkite su taikomais ribojimais

Kiekvieni kreditoriai taiko skirtingus reikalavimus. Nors kreditoriai laikosi bazinių vartotojų mokumo vertinimo ir paskolų išdavimo taisyklių, jie taip pat gali turėti ir papildomas vidines taisykles, kurios dar labiau sugriežtina visą paskolų išdavimo tvarką. Todėl prieš nuspręsdami į kuriuos kreditorius jums vertėtų kreiptis, turėtumėte pasidomėti ir jų taikomais ribojimais.

Pavyzdžiui, kai kurie kreditoriai reikalauja nurodyti, kam bus skirta paskola, kai tuo tarpu kiti taiko papildomus mokesčius, jei paskolos gavėjas nusprendžia jam suteiktą paskolą grąžinti anksčiau nei nurodyta paskolos sutartyje. Žinodami apie tokius ribojimus jūs galėsite lengviau priimti sėkmingą sprendimą.

Pagerinkite kredito reitingą

Paskola jums gali suteikti reikalingą pinigų sumą, kurios pagalba galėtumėte pasiekti savo norimą tikslą, tačiau būtina suprasti, kad paskola jums nebus suteikta, jei jūsų asmeninis kredito reitingas bus pernelyg žemas. Be to, net jei kredito reitingas atitiks minimalius kreditorių taikomus reikalavimus, tai gali nulemti didesnes paskolos palūkanas. Todėl prieš kreipdamiesi į kreditorius jūs turėtumėte išsiaiškinti, koks yra jūsų asmeninis kredito reitingas ir kokios būtų jūsų galimybės gauti norimo dydžio paskolą.

Savo asmeninio kredito reitingo pagerinimas gali padėti jums sulaukti žemesnėmis palūkanomis pasižyminčios paskolos pasiūlymo, tokiu būdu sumažinant jūsų patiriamas išlaidas norimai paskolai gauti. Tačiau, kaip jau supratote, jei kredito reitingas bus pakankamai žemas, kreditoriai gali įžvelgti didesnę riziką, todėl padidins paskolai taikomą palūkanų dydį. Laimei, yra ne vienas būdas, kaip galėtumėte pagerinti savo kredito reitingą:

  • Padenkite kaip įmanoma daugiau savo turimų finansinių įsipareigojimų, įskaitant ir kredito korteles.
  • Visus mokesčius sumokėkite laiku.
  • Jei turite kredito korteles, tačiau jomis retai naudojatės, jų atsisakykite.
  • Pasirūpinkite, kad jūsų pajamos būtų gaunamos banku.

Apsvarstykite P2P platformas

Jau buvo minėta, kad šiuolaikinis paskolų pasirinkimas yra labai didelis. Todėl nepamirškite, kad greitos paskolos galite ieškoti ne tik kreipdamiesi į kreditorius, tačiau taip pat ir naudodamiesi tarpusavio skolinimo platformomis (arba P2P platformomis). Tokiu atveju dėl paskolos jūs kreiptumėtės į kitus fizinius asmenis, kurie tokiose platformose yra vadinami investuotojais. Tai reiškia, kad jums nebereikėtų kreiptis į kreditorius ir naudotis jų paslaugomis. Tačiau nesupraskite klaidingai, jūsų mokumas taip pat vaidins labai svarbų vaidmenį ir nuo jo priklausys ar jūs būsite įtraukti į tarpusavio skolinimo platformoje paskolos prašančių asmenų sąrašą.

 

5 situacijos, kuomet greita paskola yra naudinga

Nors visada svarbu atidžiai apsvarstyti savo finansinę padėtį prieš imant bet kokią paskolą, kartais greita paskola yra geriausias būdas finansuoti didelį pirkinį ar projektą,…

skaityti

Pavogti asmens duomenys: ar blogiečiai gali paimti kreditą jūsų vardu?

Pastaruoju metu Lietuvą sukrėtė net keli duomenų vagystės ir nutekinimo skandalai. Ko gero nėra nė vieno, kuris nebūtų girdėjęs, kaip hakeriai nulaužė įmonių duomenų…

skaityti