8 paprasti būdai, kaip sutaupyti pinigų

Kaip sutaupyti pinigų nevaržant savęs ir gyvenant visavertį gyvenimą? Toks klausimas tikrai kyla daugeliui iš mūsų. Ir tai paprasta! Kaip ir šiukšlės virtuvėje, taip ir finansinės atliekos(t.y. išlaidos) gali kauptis – paliekant tuščią piniginę ir mažai vietos jūsų ateities planams(kokios atostogos, jei nėra santaupų?). Susitvarkius išlaidas – taupymas taps malonumu.

Nesvarbu, kiek uždirbate pinigų, apribojus finansų švaistymą gyvensite geriau. Kai sutaupote daugiau pinigų, turite daugiau lėšų investuoti. Ir jei turite daugiau pinigų investavimams, galite uždirbti dar papildomų pinigų ir gal net tapti kitu Warren Buffet. Nesvarbu, ar gyvenate nuo atlyginimo iki atlyginimo, ar leidžiate sau gyventi nevaržant savęs, atlikę keletą paprastų pakeitimų savo išlaidavimo įpročiuose, padėsite pamatus savo finansiškai užtikrintai ateičiai.

Dalinamės 8 paprastais patarimais, kaip galima susitvarkyti savo išlaidas ir sutaupyti pinigų sumą pakankamą atostogoms ar kitai svajonei įgyvendinti.

Neišlaidaukite drabužiams

Ar jums tikrai reikia naujų rūbų? Gal būt. O gal ir ne. Jei jūsų dabartiniai drabužiai yra geros būklės, apsvarstykite, kiek laiko galite nepirkti nieko naujo. Trys mėnesius?Šeši mėnesius?Ar galėtumėte išsisukti nepirkus nieko ištisus metus?

Priimkite tai kaip iššūkį ir pamatysite, kad puikiai galite išsisukti su tais pačiais rūbais arba įsigijus tik pačius būtiniausius. Atsisakymas tiesiog „įsigyti ką nors gražaus“ leis sutaupyti ne tik pinigų, bet ir tikrai nemažai laiko.

Jei jau kuris laikas galvojote apie rūbų kapsulę (capsule wardrobe), dabar pats laikas plačiau apie tai pasidomėti – toks drabužių derinimo ir įsigijimo stilius labai sumažina išlaidas.

Stebėkite savo pramogų biudžetą

Ar daug kainuoja gerai praleisti laiką? Kartais taip. Juk turite sumokėti, kad patektumėte į koncertą, ir niekas jūsų į pramogų parką neįleis nemokamai. Tačiau, yra daugybė būdų linksmintis ir neleidžiant pinigų.

Jei siekiate sutaupyti pinigų, pabandykite vieną mėnesį išbandyti 0 eur pramogų biudžetą. Bus proga prisiminti, kaip smagiai galite praleisti laiką neišleisdami pinigų. Kelios įdomios (ir, žinoma, nemokamos) pramogos įkvėpimui:

  • Pasivaikščiokite ar išsiruoškite į trumpą žygį miške arba regioniniame parke;
  • Pasivažinėkite dviračiais;
  • Išeikite su vaikais į žaidimų aikštelę;
  • Su šeima ar draugais pažaiskite stalo žaidimus, surinkite puzzle ar išbandykite online žaidimus;
  • Aplankykite muziejų per nemokamas lankymo dienas ar aplankykite muziejų virtualiai.

Kaip jau supratote, galima sugalvoti pramogų, net jei ir nenorite išleisti pinigų.

Atsisakykite valgymo mieste

Valgymas ne namuose ar nuolatinis užsisakymas maisto į namus „suvalgo“ nemažą biudžeto dalį. Pasistenkite kuo daugiau gaminti namuose ir vakarienes mėgstamame restorane pasilikti tik kaip pramogą ar šventėms. Labiau vertinsite tai kuo mėgausitės rečiau. Tuo tarpu dienos pietus galite pakeisti atsinešta į darbą pietų dėžute. Net ir tie 3-4 eur, kuriuos išleidžiate dienos pietums kavinėje, metų pabaigoje susisumuoja į maždaug 780-1000 €

O gaminti namuose nėra sudėtinga. Šiais laikais yra daugybė receptų portalų, kuriuose galite rasti pačių paprasčiausių, bet ne prasčiausių receptų. Nemokate gaminti? Rinkitės receptus, kuriuose tereikia sumesti ingredientus į puodą ir viskas. Neturite laiko? Skirkite valandą-dvi per savaitę ir pasiruoškite maisto paruoštukus visai savaitei.

Pakalbėkite su draugais

Du aukščiau išvardyti patarimai – apriboti vakarienes ar pietus mieste ir sumažinti savo pramogų biudžetą – gali būti sunku įvykdyti, kai turite netaupančius draugus. Tai, kad bandote taupyti, dar nereiškia, kad taip elgsis ir jūsų draugai.

Deja, draugų ar giminaičių spaudimas gali sukelti sunkumų jūsų pastangoms sutaupyti pinigų. Štai todėl, patinka jums tai ar ne, jūs turėtumėte papasakoti savo draugams apie naujus savo išlaidų ir taupymo tikslus.

Jei to nepadarysite, ir toliau gausite kvietimus į prabangias vakarienes ir vakarėlius, kurie iššvaistys jūsų biudžetą. Pradėdami nuoširdų pokalbį su draugais, galite juos įtikinti pasirinkti taupius dalykus, susijusius su jumis. Užuot eidami vakarieniauti į restoraną, galite suplanuoti vakarienę namuose su stalo žaidimais ar leisti laiką kieme ir išbandant naują kepsninę.

Nepamirškite smulkmenų

Kartais atrodo, jog pinigai rėkdami bėga iš jūsų piniginės ir jūs net neįsivaizduojate kur jie dingsta? Išleidžiate atrodo nedaug, tačiau pinigų kaip nėra, taip nėra? Tikriausiai visi pinigai išleidžiami smulkmenomis. Tai kas atrodo tik euriukas, tik keli eurai, mėnesio pabaigoje susideda į reikšmingą sumą. Sekite visas išlaidas, net jei tai centai.

Raskite sau patogų būdą fiksuoti išlaidas. Tam yra įvairių programėlių telefone, galite naudoti ir užrašinę ar fotografuoti čekius. Svarbiausia, kad mėnesio pabaigoje turėtumėte išsamią informaciją kur dingo pinigai.

Gal laikas atsisakyti kabelinės?

Kabelinė televizija yra toks įpročio dalykas, kaip orkaitė virtuvėje – įrenginėjant namus jį įvedama automatiškai. Tačiau ar realiai žiūrite kabelinę televiziją? Daugelis šiuolaikinių žmonių žiūri filmus per Netflix, skaito žinias internete ir ieško smagių video Youtube.

Jei mokate ir už kabelinę, ir už Netfix, ir Youtube Premium ar kitą paslaugą, ar jums neatrodo, kad permokate? Tad pasvarstykite ar galite apsieiti be kabelinės, įvertinkite alternatyvas ir kas jums aktualu. Šiais laikais netgi sporto fanai randa galimybių stebėti mėgstamas rungtynes nemokamai (legaliai!), tad ir jums tikrai galima sumažinti išlaidas šioje srityje. Jei abejojate, paskaičiuokite kiek pinigų išleidžiate per metus – paėmus didesnį laikotarpį ir suskaičiavus sumą, darosi lengviau įvertinti ar tai didelė suma ar ne.

Gražinkite paskolas

Pernelyg daug žmonių kiekvieną mėnesį moka tik minimalias paskolos gražinimo įmokas, niekad neskirdami laiko pasidomėti, kiek iš tikrųjų jų skolos kainuoja laikui bėgant.

Ir svarbiausia, kiek galima būtų sutaupyti refinansavus paskolą ir pasirinkus greitesnį paskolos gražinimo būdą.

Jei taupymo rėžimas leidžia sutaupyti papildomų pinigų, su finansų specialistais paskaičiuokite, kiek sutaupytumėte, refinansavus paskolą ar pakeitus paskolos sutartį ir gražinus paskolą anksčiau. Kuo didesnė paskolos suma, tuo perskaičiavus tikėtina bus didesnė sutaupyta suma. Juk jei skaitote šį straipsnį, jums tikrai ne nesvarbu „tūkstantis šen, tūkstantis ten“ – jums svarbu kiek išleidžiate ir kiek galite sutaupyti. Tad ir naudokitės tuo!

Išbandykite naujus taupymo būdus

Jei ieškote daugiau būdų, kaip sutaupyti pinigų, pažvelkite į savo situaciją kūrybiškai.

Kiekvieno žmogaus įpročiai yra skirtingi, todėl tikėtina, kad jūsų gyvenime bus kokių nors ypatingų aplinkybių, kurios galėtų padėti jums sugalvoti daugiau būdų kaip sutaupyti. Taip pat galite pradėti taupymo procesą stebėdami savo išlaidas tam tikrą laiką. Kai žinosite, kur kas mėnesį dingsta jūsų pinigai, daug lengviau rasti pinigų taupymo idėją ar eliminuoti santaupų švaistymo priežastį.  Net nedideli pakeitimai gali padaryti milžinišką įtaką pokyčiams ir taupyklei!

Kodėl svarbu išmokti taupyti, net jei yra galimybė pasiskolinti?

Taupymas nėra mūsų stiprioji pusė. Aplink mus daugybė žmonių, kurie gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo arba nesupranta, kaip pinigai tiesiog „išlekia nepastebėti“ iš piniginės….

skaityti

Pavogti asmens duomenys: ar blogiečiai gali paimti kreditą jūsų vardu?

Pastaruoju metu Lietuvą sukrėtė net keli duomenų vagystės ir nutekinimo skandalai. Ko gero nėra nė vieno, kuris nebūtų girdėjęs, kaip hakeriai nulaužė įmonių duomenų…

skaityti