Kas yra paskolų sujungimas ir kuo jis naudingas?

Įvairios statistikos duomenimis, bent trečdalis namų ūkių yra pasiskolinę. Tai gali būti būsto paskola, vartojimo kreditas, automobilio lizingas ar greitasis kreditas. Kiekvieną mėnesį bent vienam kreditoriui reikia sumokėti paskolos įmoką. Dažnai ir net ne vienam, o keliems *- skirtingas sumas, skirtingomis datomis. Ir dar reikia nepamiršti, kada kuriam mokėti ir jokiais būdais nepavėluoti.

Tie, kas moka daug skirtingų mokesčių ir paskolos gražinimo įmokų, žino, jog tai itin varginantis procesas. Bet nėra padėties be išeities. Norint sumažinti nepatogumą mokant skirtingiems kreditoriams, galima tiesiog sujungti paskolas.

Kas yra paskolų sujungimas?

Paskolų sujungimas dar gali būti vadinamas refinansavimu. Tačiau refinansavimas apima platesnį spektrą paslaugų ir privalumų, kurių vienas ir yra, galimybė sujungti paskolas ir mokėti tik vienam kreditoriui.

Taigi, paskolų sujungimas, kaip išduoda ir pats paslaugos pavadinimas, yra kelių paskolų, tame tarpe ir greitųjų kreditų, apjungimas į vieną turimas paskolas refinansuojant. Taip iš kelių skirtingų kreditorių, lieka tik vienas, kuriam kas mėnesį mokama paskolos gražinimo įmoka.

Pasinaudojus paskolų sujungimu, pasirinktas kreditorius padengia turėtus finansinius įsipareigojimus skirtingose kredito įstaigose ir visus juos perkelia savo žinion. Paskolų sujungimo atveju, žmogus sulaukia palankesnių sąlygų ir kreditoriams kiekvieną mėnesį moka tik vieną paskolos grąžinimo įmoką.

Paskolų sujungimas dar gali būti vadinamas paskolų susiejimu bei refinansavimu.

Kodėl naudinga sujungti paskolas?

 • Lieka viena paskola

Jei anksčiau reikėjo kas mėnesį skirtingiems kreditoriams mokėti skirtingas paskolos gražinimo sumas, tai pasinaudojus paskolos sujungimo paslauga, liks vienas pavedimas vienam kreditoriui. Mažiau galvos sukimo, viskas daug paprasčiau.

 • Sutaupyti pavedimo mokesčiai

Smulkmena, tačiau darant daug pavedimų, priklausomai nuo to, kokiame banke yra jūsų ir kreditorių sąskaitos, dažnai susikaupia nemaža suma vien už pervedimo mokesčius.

 • Mažesnė mėnesinė įmoka

Sujungus paskolas, senosios paskolos padengiamos, sudaroma nauja paskolos sutartis ir naujas paskolos gražinimo grafikas. Jį galima rinktis tokį, koks bus patogiausias – dažniausiai pasirenkamos mažesnės paskolos gražinimo įmokos ir ilgesnis paskolos gražinimo terminas.

 • Daugiau pastovumo

Nereikia blaškytis ir nuolat prisėsti apmokėti vienos ar kitos paskolos. Kartais per didelį kiekį pamirštama, ką apmokėti mėnesio pradžioje, ką pabaigoje. Taip kartais pamirštama ir pavėluojama apmokėti ir už tai skaičiuojamos vėlavimo delspinigiai. Turint tik vieną paskolą tokios problemos išnyksta.

 • Galimybė gauti papildomą paskolą

Sujungus paskolą ir pakeitus mokėjimo grafiką bei per mėnesį mokamą paskolos gražinimo sumą, galima iš naujo įvertinti mėnesines išlaidas. Jei finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 proc. šeimos ūkio pajamų, galima kreiptis dėl papildomos paskolos. Tą iš tikro galima padaryti ir refinansavimo(paskolos sujungimo) metu.

Kreditorių požiūris į norinčius sujungti ar refinansuoti paskolas

Kartais žmonės bijo refinansuoti ar sujungti paskolas, nes įsivaizduoja, kad tuomet kreditoriai žiūrės į juos, kaip į nesugebančius tvarkytis su savo asmeniniais finansais. Tačiau iš tiesų mitas. refinansavimas, savo finansų peržiūrėjimas ir paskolų bei finansinių įsipareigojimų peržiūrėjimas yra kaip tik laikomas ženklu, jog žmogus domisi savo finansais.

Todėl nereikėtų bijoti ieškoti geresnių sau ir savo šeimai variantų, kurie subalansuotų įsipareigojimus ir šie netaptų našta.

Kaip atrodo paskolų sujungimo procesas?

Norint sujungti turimas paskolas, reikia praeiti šį paprastą procesą.

 1. Reikia užpildyti paskolų sujungimo paraišką ir patvirtinti savo tapatybę. Pildant paraišką nurodoma tokia pati informacija kaip ir teikiant paraišką greitajam kreditui.
 2. Reikia sulaukti pasiūlymo refinansavimui ir išsirinkti tinkamiausią. Paraiškos paprastai išnagrinėjamos per 1 valandą laiko nurodytomis darbo valandomis.
 3. Iš pasirinktų pasiūlymų išsirinkus vieną, jis patvirtinama ir sulaukiama paskolos refinansavimo – buvusios paskolos uždengiamos ir lieka viena.

Procesas paprastas ir greitas. Viso proceso metu iškilus klausimų ar tiesiog norint būti tikriems, jog viską darote teisingai, užtenka kreiptis į konsultantą ir būsite nukreipti tinkama linkme. Patarimai nieko nekainuoja, tad drąsiai konsultuokitės, teiraukitės, domėkitės – juk tai jūsų finansai ir galimybė sutaupyti.

Paskolų sujungimas skaičiais

Norint suprasti ar jums tinka paskolų sujungimas, galima pažvelgti į skaičius. Remiamasi Ieskaupaskolos.lt paskolų palyginimo portale nurodyta informacija.

 • Paskolos suma iki 15000 eurų,
 • Palūkanų norma nuo 0,6 proc. / mėn,
 • Paskolos terminas nuo 3 iki 84 mėn,
 • Paraiška nagrinėjama iki 1 val.

Apibendrinant, galima teigti, jog viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl žmonės refinansuoja turimas paskolas, yra tai, jog norima sumažinti paskolų gražinimo naštą. Tiek laiko prasme, nes kelis kartus per mėnesį mokėti skirtingiems kreditoriams vargina. Tiek finansine, nes sudėtinga dėliotis biudžetą, kuomet daug skirtingų sumų.

Tad paskolų refinansavimas siekiant sujungti paskolas ir mokėti tik vieną, iš ties naudingas. Paskolų sujungimas pirmiausia palengvina turimų paskolų grąžinimą. Juk daug patogiau per mėnesį daryti tik vieną mokėjimą. Tai būdas sutaupyti laiko ir pinigų.

Refinansuodami paskolas žmonės gali sumažinanti palūkanų naštą ir pakeisti paskolos grąžinimo terminą – sutrumpinti ar pratęsti. O prireikus gali pasiskolinti papildomai. Taigi privalumų gausu.

Ar yra geresnis būdas?

Geriau nei paskolų sujungimas gali būti tik paskolos gražinimas. Tačiau kaip gražinti paskolas, jei kol kas geriausias ir prieinamiausias variantas yra paskolų sujungimas?

Vienas iš būdų – mokytis taupyti ir subalansuoti savo biudžetą taip,jog mėnesio pabaigoje sąskaitoje nežiojėtų nulis su skyle.

Jei domitės taupymu, asmeninių finansų valdymu, tuomet jums pravers straipsnis „Kodėl svarbu išmokti taupyti, net jei yra galimybė pasiskolinti?“ Jame apie tai, kaip pasak ekonomistų ar asmeninių finansų konsultantų, kiekvienas žmogus turi turėti „finansinę pagalvę“,  sutaupytą pinigų sumą, kuri būtų bent jau 3 atlyginimų dydžio. Tokia suma garantuotų, jog esant krizei, netekus darbo ar dėl kitų priežasčių nutrūkus nuolatiniam pajamų srautui, dar bent tris mėnesius būtų galima gyventi ramiai, žinant, jog galima ieškoti kito pajamų šaltinio nestresuojant.

Greitieji kreditai – kuo trumpesniam laikui, tuo geriau vartotojui!

Esame linkę manyti, kad kalbėti apie tai, kad šiandieną greitieji kreditai tuo pačiu bus ir pagrindinė mūsų straipsnio tema, kaip ir daugiau nebereikėtų. Vis…

skaityti

Vartojamoji paskola: 3 praktiški patarimai į ką atkreipti dėmesį

Vartojamoji paskola arba dar vadinamas vartojamasis kreditas yra dažniausiai suteikiama paskolų rūšis, kadangi dažniausiai nereikalingas užstatas, paskola suteikiama per kelias minutes ar pusdienį. Gavus…

skaityti