Paskola be užstato: kokias sąlygas turi atitikti, kad ją gautum?

Paskolos be užstato šiuo metu sudaro didžiąją dalį išduodamų paskolų Lietuvoje. Greitieji kreditai, vartojamosios paskolos bei kitos smulkios paskolos nedidelėmis sumomis laisvai suteikiamos be jokio užstato. Žinoma, yra tam tikros sąlygos ir apribojimai, kurie neleidžia absoliučiai visiems gauti paskolą, todėl trumpai aptarkime kokias sąlygas turi atitikti tokiai paskolai gauti.

Paskolos be užstato suteikiamos žmonėms, atitinkantiems šias sąlygas:

  • Sulaukęs pilnametystės. Bet kokia paskola, su užstatu ar be, suteikiama tik pilnamečiams asmenims.
  • Dirbantis. Paskolos paraiškos pateikimo metu, žmogus turi būti dirbantis ir esamoje darbovietėje išdirbęs mažiausiai 3 mėnesius be pertraukų. Deja, dirbantys savarankiškai pagal verslo liudijimą ar užsiimantys individualia veikla pagal pažymą, kartais turi sunkumų gaunant paskolą – tenka pateikti banko išrašus, ilgalaikes autorines sutartis ar darbų atlikimo sutartis, įrodančias nuolatinį pajamų srautą.
  • Gaunantis pakankamai pajamų. Atsakingo skolinimosi nuostatais apribotas skolinimas asmenims gaunantiems mažas pajamas. Skaičiuojama taip, kad sumokėjus mėnesinę įmoką, liktų pajamų pragyvenimui. Apskritai, mėnesinės pajamos atskaičius mokesčius neturėtų būti mažesnės nei 350 €. Ši suma skiriasi nuo paskolos tipo. Pavyzdžiui, vartojamai paskolai pajamos turi būti ne mažesnės nei 500 € į rankas. Kuo didesnės pajamos, tuo didesnė galima paskola.
  • Neturintis kitų įsiskolinimų. Daugelis paskolų teikimo įmonių nesuteikia naujos paskolos jei nėra gražintos anksčiau suteiktos paskolos. Tačiau jei yra gaunama pakankamai pajamų, ir atskaičius įmokas kreditoriams, lieka pajamų pragyvenimui, tuomet paskola gali būti išduodama. Visgi dažniausiai parankesnis finansinis instrumentas tokiu atveju yra refinansavimas.

Iš principo svarbiausias kriterijus yra gaunamos pajamos. Būtent į  rankas gaunamos pajamos yra svarbiausias elementas skaičiuojant maksimalią paskolos sumą, palūkanas ir paskolos gražinimo terminas. Kuo didesnės pajamos, tuo geresnėmis sąlygomis galima gauti paskolą. Skaičiuojamos tik oficialios pagal darbo sutartį gaunamos pajamos. Kadangi individualios veiklos pajamos (pagal verslo liudijimą arba pažymą) nėra deklaruojamos kas mėnesį (deklaracijos apie pajamas teikiamos kartą per metus už praėjusius kalendorinius metus), tai paskolų teikimo įmonės ir bankai negali matyti deklaruojamų ir gaunamų pajamų realiu laiku. Tai trukdo įvertinti žmogaus mokumą, todėl paskolos be užstato tokiu atveju išduodamos retai.

Ir pabaigai, paskolos be užstato leidžia daug laisviau tvarkytis su staiga iškilusiais poreikiais, kadangi paskolos išduodamos vos per kelias minutes, išvengiama užstato įkeitimo dokumentų tvarkymo.

 

Kodėl kreditai internetu šiais laikais taip populiarūs?

au nuo neatmenamų laikų buvo sukurta paslauga kaip paskolos, kuomet labiau pasiturintys žmonės skolindavo pinigus už tam tikrą mokestį vargingiau gyvenantiems, tam, kad jie…

skaityti

8 paprasti būdai, kaip sutaupyti pinigų

Kaip sutaupyti pinigų nevaržant savęs ir gyvenant visavertį gyvenimą? Toks klausimas tikrai kyla daugeliui iš mūsų. Ir tai paprasta! Kaip ir šiukšlės virtuvėje, taip…

skaityti