Refinansavimas – finansinė ir psichologinė pagalba įklimpus į skolas

Niekas neplanuoja įsiskolinti tiek, kad vėliau neturėtų galimybės gražinti paskolos. Gyvenimo vingiai juk netikėti, galbūt ėmėte vartojamąjį kreditą didesniam pirkiniui, nes ji buvo su gera nuolaida ir jūs negalėjote sau leisti laukti atlyginimo (akcija iki tada būtų pasibaigusi), o vėliau stipriai susirgote, nedirbote, tad sumažėjo pajamos ir atėjus laikui gražinti paskolą, tiesiog neliko pinigų. Ne iš blogos valios, ne dėl to, kad nenorėtumėte, tačiau aplinkybės jus įspaudė į gana nepatogų kampą.

Blogiausia, jog kartu su nemokumu, didėja ir streso lygis – skambučiai iš paskolos bendrovės, grasinimai antstoliais, baimė dėl užšaldytų sąskaitų ir grasinamo atimti turto persismelkia taip giliai į kūną, jog darosi sunku miegoti, jaučiamas nuolatinis nuovargis, skauda galva, sunku susikaupti darbe. Tokie pojūčiai ir stresas prie gero nepriveda, net ir sveikas žmogus nuolatinėje streso būsenoje nepajėgus susitvarkyti su jam paskirtomis užduotimis. Tačiau ar verta stresuoti?

Jei jūsų skola susikaupė, galbūt esate skolingi kelioms paskolų kompanijoms ir gražinimo sąlygos jums yra itin nepalankios, tuomet pagalvokite apie refinansavimą. Paskolų refinansavimas, tai paslauga, kuomet įmonė „nuperka“ jūsų skolas. Ir vietoj to, kad būtumėte skolingi, pvz., trims bendrovėms, būsite skolingi vienai. Refinansuojant labai patogu susiderinti palankesnes paskolos gražinimo sąlygas – galite pradėti nuo paskolos gražinimo atidėjimo, pasinaudoti ilgesniu paskolos gražinimo grafiku. Pvz, vietoj gražinimo per metus, galite pasirinkti gražinti per du metus, o tai reiškia, jog mėnesinė paskolos įmokos suma bus perpus mažesnė.

Refinansavus paskolą, susidėliojus paskolos įmokų sumas ir paskolos gražinimo terminą taip, kad jis nevargintų ir nereiktų galvoti kaip sudurti galą su galu, gyvenimas tarsi pašviesėja. Paskolos įmokos mokėjimas tampa įprastu veiksmu, tarsi pakelio pieno įsigijimas, ir apie tai nereikia papildomai galvoti, svarstyti ar pavyks sumokėti ar ne. Kuomet atsikratoma streso dėl savo dabarties ir ateities, net akyse pašviesėja, galima susikaupti ties darbais ir pomėgiais Tad drąsiai galima sakyti, jog paskolų refinansavimas padeda ir psichologiškai susidoroti su gyvenimo finansiniais sunkumais.

 

Vėluojate gražinti paskolą – ką daryti?

Imant greitąjį kreditą dažnai vadovaujamasi emocijomis, pinigų reikia čia ir dabar, todėl pasirenkamas realiausias ir greičiausias būdas jį gauti. Atsakingo skolinimosi įstatymas pastaraisiais metais…

skaityti

5 situacijos, kuomet greita paskola yra naudinga

Nors visada svarbu atidžiai apsvarstyti savo finansinę padėtį prieš imant bet kokią paskolą, kartais greita paskola yra geriausias būdas finansuoti didelį pirkinį ar projektą,…

skaityti