Vartojamoji paskola: 3 praktiški patarimai į ką atkreipti dėmesį

Vartojamoji paskola arba dar vadinamas vartojamasis kreditas yra dažniausiai suteikiama paskolų rūšis, kadangi dažniausiai nereikalingas užstatas, paskola suteikiama per kelias minutes ar pusdienį. Gavus vartojamąją paskolą nėra apribojimu kam ją naudoti, todėl tai patogiausias būdas gauti papildomą pinigų injekciją staiga iškilusiems poreikiams patenkinti. Žinoma, kartais paskola imama ir didesniems pirkiniams buičiai, atostogoms ar net automobiliui įsigyti.

Vartojamosios paskolos privalumai ir išskirtinumas:

  • Vartojamoji paskola teikiama konkrečiam asmeniui, nereikalingas sutuoktinio leidimas ar laidavimas.
  • Nereikalingas užstatas, nebent to pageidauja pats žmogus siekdamas sumažinti palūkanų normą.
  • Nereikalinga nurodyti kam imama paskola, galima leisti savo nuožiūra.

3 patarimai imantiems vartojamąją paskolą:

  1. 1.       Pasirinkite vartojamosios paskolos rūšį

Vartojamieji kreditai yra įvairių rūšių. Esame įpratę, jog tokios paskolos yra be užstato, tačiau kartais apsimoka pasvarstyti ir užstato galimybę. Tam yra paprasta priežastis – paskolos be užstato kreditoriui yra rizikingesnės, sunkiau atgauti pinigus, jei klientas tampa nemokus. Tuo tarpu turint užstatą, rizika sumažėja iki minimumo. Vartojamosios paskolos be užstato paprastai būna didesnėmis palūkanomis, todėl renkantis vertėtų pasidomėti kurios paskolos sąlygos yra palankesnės, o palūkanos mažesnės.

  1. 2.       Neimkite daugiau pinigų nei reikia

Imdami paskolą visuomet įvertinkite savo galimybes. Įvertinkite ir tai ar jums reikia didesnės sumos nei prašote. Paprastai pateikus paraišką, kreditorius įvertina kredito istoriją ir taip sprendžia kokią sumą bei kokiomis sąlygomis galima suteikti. Žinoma, siūloma imti maksimalią leidžiamą sumą. Tačiau ar jums to tikrai reikia? Sakykime, poreikiams patenkinti reikia 400 €, tačiau kreditorius leidžia imti 900 €. Paėmus papildomą sumą, turėsite ir didesnes palūkanas. Realiai papildomų pinigų nepanaudosite (arba iššvaistysite). Taigi, išties paskaičiuokite kokios sumos reikia ir neimkite daugiau nei esate nusistatę. Vartojamoji paskola neturi tapti papildoma našta.

  1. 3.       Išnagrinėkite visus pasiūlymus

Šiuo metu Lietuvoje yra daugybė kredito įmonių, bankų, kredito unijų, kurios gali suteikti vartojamąją paskolą. Todėl tikrai nereikėtų apsistoti ties pirma pasitaikiusia įmone. Peržiūrėkite kelių įmonių teikiamas paskolas, peržiūrėkite gražinimo terminus, palūkanų normas, paraiškos pateikimo ir patvirtinimo procesą. Kiekviena įmonė turi savo pasiūlymus, kurie skiriasi todėl paieškojus galima rasti būtent tą, kuris geriausiai atitinka poreikius, yra pigiausias ir palankiausias. Palyginti pasiūlymus galima pasitelkus ir specialius paskolų palyginimo tinklalapius.

Ilgalaikė paskola – neproblema, pasirinkti tikrai yra iš ko.

Kartais neužtenka trumpalaikių finansų kiekvienai dienai, ir tuomet prireikia didesnės pinigų sumos. Gal būt Jums prireikė  didelę vertę turinčio pirkinio ar paslaugos, o galbūt…

skaityti

Paskola be užstato: kokias sąlygas turi atitikti, kad ją gautum?

Paskolos be užstato šiuo metu sudaro didžiąją dalį išduodamų paskolų Lietuvoje. Greitieji kreditai, vartojamosios paskolos bei kitos smulkios paskolos nedidelėmis sumomis laisvai suteikiamos be…

skaityti