Vėluojate gražinti paskolą – ką daryti?

Imant greitąjį kreditą dažnai vadovaujamasi emocijomis, pinigų reikia čia ir dabar, todėl pasirenkamas realiausias ir greičiausias būdas jį gauti. Atsakingo skolinimosi įstatymas pastaraisiais metais užtikrino, kad paskolą gali gauti tik tie žmonės, kurie finansiškai pajėgūs ją grąžinti. Visgi, situacijų pasitaiko įvairių, gyvenimo planuoti ne visuomet pavyksta ir likimo vingiai niekam nežinomi.

Ką daryti, jei staiga pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, nespėjate laiku gražinti paskolos ar nuolat vėluojate įmokėti mėnesines įmokas? Kaip susitvarkyti su nuolatiniu pinigų stygiumi, nesugebėjimu vykdyti finansinių įsipareigojimų ir kaip realiai išvengti tų pasekmių, kurios gręsia neatidavus laiku paskolos.

Įvertinkite refinansavimo galimybę

Jei paskolos suma didelė ir dar ilgai reikės kas mėnesį mokėti įmokas, galbūt laikini finansiniai sunkumai galėtų būti gera paskata peržiūrėti paskolos sąlygas ir pasidomėti refinansavimu. Refinansavimas tai paskolos uždengimas paskola kitoje finansų įstaigoje geresnėmis sąlygomis(pvz., mažesnėmis mėnesinėmis įmokomis). Refinansuojant yra galimybė atidėti pirmą mokėjimą, o taip pat esant tam tikroms sąlygoms, galima gauti papildomą paskolą.

Refinansavimas yra naudingas įvairiais atvejais, pavyzdžiui,

  • Jei jums pernelyg sudėtinga laiku padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus (įmokos suma per didelė);
  • Jei jūs mokate kelias skirtingo dydžio įmokas skirtingiems kreditoriams;
  • Jei jūsų turimų paskolų palūkanos yra labai aukštesnės nei dabar esančios rinkoje;
  • Jei jūs norite greičiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus, sutrumpindami paskolos grąžinimo terminą;
  • Jei jūs norite gauti papildomą paskolą.

Jūsų atveju, jei jums paskolos įmoka yra per didelė ir norite ją sumažinti pailginant paskolos gražinimo laikotarpį, tai galima padaryti būtent pasinaudojus refinansavimo galimybe.

Jei nuspręsite kreiptis dėl paskolos refinansavimo, žinokite, jog tai galite padaryti bet kurioje paskolas išduodančioje įmonėje, nebūtinai toje, kurioje jau turite paskolą. Tačiau kam išsirinktumėte geriausią, jums  būtinas paskolų palyginimas. Refinansavimo pasiūlymų rinka šiandien yra didžiulė, šią paslaugą teikia visi paskolas išduodantys kreditoriai, todėl siekiant sulaukti paties palankiausio pasiūlymo, privalu skirti pakankamai laiko ir palyginti skirtingų kreditorių pasiūlymus.

Svarbiausia, kad jūs pasirinktumėte žemiausiomis palūkanomis ir palankiausiomis sąlygomis pasižymintį refinansavimo pasiūlymą, kuris jums padėtų daugiau sutaupyti ir greitu metu vėl nereikėtų nerimauti dėl vėlavimo atiduoti paskolą.

Tarkitės su kreditoriais

Visiems pasitaiko sunkių gyvenimo momentų, kuomet vėluoja atlyginimas, susirgote, netekote darbo, išėjote į prastovą ar atsitiko kokia nelaimė šeimoje. Todėl jei neturite pinigų padengti paskolos laiku, tuomet nesislėpkite, o kalbėkite, tarkitės su kreditoriais. Informuokite juos apie susidariusią situaciją, teiraukitės, ką jie gali pasiūlyti – paskolos gražinimo atidėjimą, kitas tam tikras sąlygas, kurios palengvintų paskolos gražinimą.

Jei turite grąžinti paskolą kaip vieną sumą, tuomet prašykite paskolą grąžinti dalimis. Jei jau gražinate mėnesinėmis įmokomis, pateikite prašymą sumažinti mėnesines įmokas prailginant paskolos gražinimo laikotarpį. Variantų yra visokių – tariantis geruoju, nesislapstant ir neignoruojant kreditorių priminimų ir bandymų susisiekti, galima pasiekti geriausių rezultatų.

Beje, nenoras bendrauti ir tartis laikomas piktybiniu, jūsų skola perduodama antstoliams ir tai dar labiau atsispindi jūsų kredito istorijoje. Ateityje gali būti dar sunkiau gauti bet kokio dydžio paskolą.

Mažinkite išlaidas ir raskite papildomų pajamų šaltinių

Imant paskolą yra vertinamos jūsų pajamos, galimybė gražinti paskolą suteiktomis sąlygomis. Jei neatitinkate atsakingo skolinimosi kriterijų, jums paskola nebūtų išduota. Tad, jei visgi susiduriate su sunkumais gražinti paskolą, reiškia jūsų pajamos neatitinka išlaidų ir jūsų finansai nėra subalansuoti.

Greičiausiai išleidžiate per daug. Jei jus užklupo finansinė krizė, sustokite ir peržiūrėkite išlaidas. Pavyzdžiui, galbūt esate užsisakę kabelinę televiziją su keliais šimtais kanalų ir brangiai už ją mokate? Sustabdykite sutartį – daugelis kompanijų leidžia sustabdyti sutartį nuo mėnesio iki 3 mėnesių. Net keli neišleisti litai jau yra didelis privalumas. Kabelinė televizija, ik vienas pavyzdžių, panašių  išlaidų greičiausiai turite daugiau, tad keliems mėnesiams jų atsisakykite.

Planuokite išlaidas maistui. Dabar pats metas iškelti iš spintos gilumos visas kruopas, įvairius konservuotus produktus ir gaminti maistą iš atsargų, stengiantis nepirkti papildomo maisto arba skiriant labai nedaug pinigų papildomų maisto produktų pirkimui.

Vietoj vakarienės restorane pasidarykite pikniką parke. Vietoj ėjimo į kino teatrą išsikepkite popkornų namie ir pasidarykite filmų žiūrėjimo maratoną.

Kartais sutaupyti nieko neįmanoma, nes tiesiog nėra iš ko taupyti – jūsų pajamos per mažos. Tad norint išspręsti bėdas, reikia didesnių pajamų, uždirbti daugiau. Pabandykite  išnaudoti laiką po darbo bei savaitgalius kažkam daugiau nei sėdėjimui prie televizoriaus(o jei atjungsite kabelinę, sėdėjimo automatiškai nebeliks).

Raskite papildomą darbą, pavyzdžiui, nešioti laikraščius, reklaminius leidinius, kasti sniegą ar skaldyti malkas – laikinų darbų tikrai galima rasti ir taip net pora mėnesių jau gali sukurti didelį skirtumą jūsų finansinei situacijai.

Kreipkitės į draugus, pasiūlykite už atlygį prižiūrėti jų šunį, kol jie atostogaus, galbūt nuravėti močiutei daržą per savaitgalį ar kaimynui suskaldyti malkas. Net keli papildomi eurai šeimos biudžete tikrai pravers.

Apibendrintai – sprendimas visada yra

Kaip jau aptarėme, sprendimą visuomet įmanoma rasti. Tereikia susikaupti, pripažinti akivaizdžią tiesą, jog jūsų biudžetas nėra subalansuotas, tad pajamos yra mažesnės už išlaidas ir dėl to, paskolos gražinimas tampa sudėtingas.

Pirmas sprendimas – tartis su kreditoriais dėl paskolos atidėjimo ar perskaičiavimo. Refinansavimas gali būti vienas iš optimalesnių variantų, ypač jei jūsų kredito reitingas nesumažėjo ir galite gauti paskolą panašiomis ar geresnėmis sąlygomis nei anksčiau. Ir galiausiai, jei išleidžiate per daug – laikas mokytis taupyti. Uždirbate per mažai – ieškokite papildomo darbo.

Greitieji kreditai – atsiradus sunkumams, paskolos ne iš draugo prašyti reikia, o iš kreditorių!

Finansinės problemos šiuolaikinėje visuomenėje yra ne vien tik, kad sutinkamos dažniausiai, tačiau be viso to ir kelia piliečiams daugiausiai rūpesčių. Paradoksalu, tiesą sakant, kaip…

skaityti

Refinansavimas – finansinė ir psichologinė pagalba įklimpus į skolas

Niekas neplanuoja įsiskolinti tiek, kad vėliau neturėtų galimybės gražinti paskolos. Gyvenimo vingiai juk netikėti, galbūt ėmėte vartojamąjį kreditą didesniam pirkiniui, nes ji buvo su…

skaityti