Idėjos turintiems paskolas, kaip galima papildomai užsidirbti
Vartojimo paskola ar lizingas – nauji finansiniai įsipareigojimai, kurie, privalomų mokėti įmokų pavidalu, kiekvieną mėnesį užgula ne tik asmens, kurio vardu yra sudaryta sutartis, bet ir jo šeimos narių pečius. Juk reikia dalintis ne tik paskolos atnešamais privalumais, tai yra galimybe patenkinti vieną ar kitą poreikį, bet ir atsakomybe už tai, ar ne?
Tiesa, užuot žiūrėjus į paskolas pro tamsius „akinius“ ir susikoncentravus tik į būdus, kaip sutaupyti pinigų, jog nepritrūktų pinigų eilinei įmokai, galbūt derėtų pagalvoti apie papildomo uždarbio galimybes? Šiandien apstu galimybių, kaip, be didelių pradinių investicijų, „įsukti“ nedidelį verslą, kuris galbūt padengs dalį turimų finansinių įsipareigojimų, o gal, (kas žino!), ilgainiui netgi ir taps pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu.
Pametėsime keletą idėjų, kurios, galbūt, Jums „lips“ ar tiesiog užves ant kelio ir, šiek tiek pasukus galvą, padės išgryninti savo būsimos veiklos, atnešiančios pelną, kryptį.
Rankdarbių gamyba
„Apmezgate“ ne tik savo šeimą, bet ir draugus? Jums ne problema, nusipirkus per ilgas kelnes, jas pasitrumpinti? Visus namuose esančius vazonus, indelius ir kitus daiktus, tinkamus dekupažui, atnaujinote, pasitelkę šią techniką? O, ar kada nors pagalvojote, jog savo „auksines“ rankas galite parduoti? Tai yra pardavinėti savo rankų darbo gaminius, nesvarbu, tai būtų apranga, namų dekoro prekės ar kažkas kitas, ką sugebate sukurti ir, svarbiausia, darote tai su džiaugsmu.
Žinoma, gali atrodyti, jog ši rinka yra perpildyta, tačiau, jei tikrai esate gabus/gabi, galite atrasti savo vietą „po saule“. Galbūt – pasiūlius šiek tiek mažesnę kainą, nei vyrauja rinkoje? Juk geriau uždirbti šiek tiek mažiau, nei visai nieko, tiesa? O, ir būdų, kaip pranešti apie save plačiam potencialių pirkėjų ratui, netrūksta, pavyzdžiui, reklama specializuotose grupėse socialiniame tinkle ar asmeninis FB puslapis.
Kompiuterių asas/asė
Jei mokate šiek tiek daugiau nei paspausti įjungimo/išjungimo mygtuką klaviatūroje, net ir neturėdami IT specialisto kvalifikaciją liudijančio diplomą, galite pasiūlyti savo, kaip apie kompiuterius nusimanančio žmogaus, paslaugas. Tas pavyzdyje paminėtas „šiek tiek “ daugiau, tai – mokėjimas perrašyti kompiuterio operacinę sistemą, išvalyti virusus, išvalyti kompiuterį nuo dulkių ir atlikti įvairius kitus, su kompiuteriais susijusius darbus, kurių kiti nemoka ar tiesiog neranda tam laiko.
„Facebook“’o grupės savininkas
Jei apie informacines technologijas, tiesą sakant, nelabai nusimanote, tačiau visgi išmaniojo telefono nepaleidžiate iš rankų (kaip gi atitrūksi nuo aktyvaus gyvenimo „Facebook“e!), galbūt verta pagalvoti apie savo FB grupės sukūrimą? Įgyvendinę tokią idėją, pasijusite ne tik svarbūs, galėdami diktuoti savas taisykles nariams, norintiems tapti grupės nariais ir dalyvauti jos gyvenime, bet ir užsidirbti. O, priklausomai nuo FB grupės pobūdžio, narių skaičiaus bei jų aktyvumo – ir visai nemažai. Pajamų gali atnešti mokamos reklamos, kurias Jūsų grupėje talpina įmonės ar asmenys, siūlantys prekes/paslaugas. Dar vienas variantas, žinoma, jei grupėje esanti informacija yra aktuali bei naudinga – ir mokama narystė, taikant vienkartinį ar mėnesinį mokestį.
„Facebook“ grupė yra puikiai suderinama ir su kitomis, šiame straipsnyje aptariamomis veiklomis. Tai yra – galite sukurti tikslinę grupę, artimą tam, iš ko Jūs bandote užsidirbti ir, joje reklamuodami savo teikiamas paslaugas/parduodamas prekes, plėsti potencialių pirkėjų ratą. Tiesą sakant, tai gali tapti net ir nedideliu visos šeimos verslu, kai, pavyzdžiui, tėtis remontuoja kompiuterius, o mama yra atsakinga už panašios tematikos FB grupės administravimą (arba, aišku, atvirkščiai). Žinant, jog šiuolaikiniai vaikai kone „gimsta“ su telefonu rankose, į šią veiklą sėkmingai gali būti įtraukiamos ir vyresnio amžiaus atžalos.
Vaikų darželis…namuose
Žinoma, norint įgyvendinti tokį projektą, reikėtų ne tik nemažai investuoti, bet ir įveikti daug varginančių, ilgai trunkančių biurokratinių procedūrų. Tačiau, jei esate atsakingas/a ir mylite vaikus, galite tiesiog pasiūlyti savo, kaip auklės, paslaugas. Ši verslo idėja itin perspektyvi aktyviai besiplečiančiuose užmiesčio rajonuose, kurių didžiąją gyventojų dalį sudaro šeimos su nedideliais vaikais. Juk tikrai ne visiems lemta turėti tokią prabangą, kaip rūpestingus, savo anūkus galinčius ir, žinoma, norinčius prižiūrėti senelius.
Tokiu atveju, kai, pavyzdžiui, mama tiesiog „perdega“ ir nori bent šiek tiek laiko skirti sau ar, paskaičiavus, finansiškai geriau apsimoka dirbti bent dalimi etato ir mokėti už vaiko priežiūrą, gali būti labai naudingos Jūsų paslaugos.
Priklausomai nuo tėvų pageidavimų ir, žinoma, Jūsų galimybių, vaiką galite prižiūrėti tiek kliento, tiek savo namuose. Tokio „darželio“ darbo valandos taip pat įvairios: vieni tėvai savo mažylius su aukle nori palikti vos kelioms valandoms, kiti – visai dienai ar net ir per naktį.
Beje, šis papildomas darbas gali būti derinamas ir su motinyste. Žinoma, jei savos atžalos/atžalų, lakstančių namuose, Jums ir taip nėra per daug!
Pagalba vyresnio amžiaus žmonėms
Jūsų pagalbos bei dėmesio (net nesvarbu, jog mokamo!) labai reikia ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie, dėl savo sveikatos, dažnai negali atlikti net pačių būtiniausių darbų, o artimųjų šalia, deja, nėra. Pagalba namų ruošoje, apipirkimas parduotuvėje ar vaistinėje, palydėjimas pas šeimos daktarą ar net tokie darbai, kaip intensyvi priežiūra (pamaitinimas, sauskelnių keitimas, numaudymas ir pan.): darbų šioje srityje, akivaizdu, netrūksta. Žinoma, prieš nusprendžiant imtis šios veiklos, reikia suprasti, jog tai – tiek fiziškai, tiek ir emociškai nelengvas darbas.
Papildomi darbai su nuosavu automobiliu
Vadinamųjų pavežėjų darbas, maisto pristatymas į namus – iš pažiūros gal banalūs ar net šiek tiek „nuvalkioti“, tačiau, žinant faktą, kiek jais yra besiverčiančių, dėmesio tikrai verti darbai. „Įdarbinti“ savo automobilį bei vairavimo įgūdžius galima ir kitais būdais, pavyzdžiui, atsiliepiant į prašymus tų tėvelių, kuriems reikia, jog kažkas nuvežtų/parvežtų atžalas į/iš ugdymo ar užklasinės veiklos įstaigų. Žinant, kokia nelengva situacija didžiuosiuose miestuose su švietimo įstaigomis (neretai tenka važinėti net į kitą miesto galą!), ši paslauga yra aktualesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Jei turite didesnę transporto priemonę, kad ir, pavyzdžiui, „Volkswagen Transporter“, galite pasiūlyti ir nedidelių krovinių pervežimo paslaugą.
Vykdomos veiklos įforminimas
Žinoma, jei viena ar kita veikla nėra vienkartinis epizodas, atnešęs Jums keliasdešimt ar kelis šimtus eurų į šeimos ar asmeninį biudžetą, šį papildomą darbą reikia legalizuoti. Pradžioje, priklausomai nuo veiklos pobūdžio – atidarius individualią veiklą ar įsigijus verslo liudijimą. O vėliau, kas žino, darbams „įsivažiavus“ ir pradėjus nešti daugiau pelno, galbūt teks svarstyti tokius klausimus, kaip, pavyzdžiui, kurį juridinio asmens tipą – IĮ ar MB – rinktis.
Veiklos legalizavimas yra svarbus ne tik noro išlikti sąžininga/sąžiningu prieš kitus mokesčių mokėtojus ar baimės, jog kažkas praneš atitinkamoms institucijoms apie tai, jog dirbate, gaunate pajamas, tačiau mokesčių nemokate. Oficialios pajamos padidina Jūsų galimybes, prireikus, gauti vartojimo paskolą, būsto kreditą, auto lizingą ar kitos rūšies paskolą. O neretai lemia ir geresnes kreditoriaus individualiai Jums siūlomas paskolos sąlygas.